TV Kalibrasyonu & Ekran Kalibrasyonu Nedir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. fatih oskezer dedi ki:

  Güzel bilgilendirme olmuş, ekran kalibrasyonu işlemi yurt dışında uzun süredir yapılıyordu. Ülkemizde de yapılıyor olması çok sevindirici. Faydaları düşünülecek olursa oldukça mantıklı gözüküyor. Çünkü kullanmakta olduğumuz Tv’lerin ayarları standart bir şekilde bizlere sunulmakta ve buda istenilen renk değerlerini elde edemeyeceğimiz anlamına geliyor. Bu işin kişiye özel, ortam koşullarına göre analiz edilip uygulanması televizyonumuzda istediğimiz görüntüyü alacağımız anlamına geliyor. Ayrıca Enerji tasarrufu ve Tv ömründeki artış göz önünde bulundurulmalı.

 2. sinan dedi ki:

  Zaten fabrika ayarları ile gelmiş olan TV ne kadar düzgün görüntü verebilirki. muhakkak bir takım ayarlamalar yapmamız gerekiyor. işte burada TV Kalibrasyon işlemi devreye giriyor. Yeni almış olduğum panasonicime yaptırmayı düşünüyorum.
  Teşekkürler.

 3. cenk demircan dedi ki:

  ISF kalibrasyonu özellikle ingiltere ve amerikada olmazsa olmazlardandır.Çünkü Televizyonunuzdan beklendiğiniz performansı ISF ortaya çıkarır.

 4. doğan dedi ki:

  Herkese Merhabalar;
  Uzun araştırmalar sonucunda kalibrasyon olayını anlayıp konuyu başlatan kişi ile yani Mehmet bey ile iletişime geçip TX-L50ETW60 TV’mi kalibre ettirme kararını verdim. Kendisi ile iletişime geçip konu hakkında daha detaylı bilgiler aldım.
  TX-L50ETW60 TV’mi artık kalibrasyonlu izliyorum :))
  Sonuç : artık renkler çok daha doğal ve gerçeğe çok yakın bir durumda , koyu olan sahnelerde bile daha detaylı görüntü alabiliyorum. Muhteşem beyaz dengesi ve kontrast alabiliyorum, Ayrıca hem gece için hemde gündüz için iki modda kalibre setup ı yapıldı.
  Görüntü ve ses sistemi konusunda bilgili ve çok fazla araştırmacı olan ben çok çok yanlış ayarlamalar ile TV kullandığımı farkettim, ne yazıkki yanlış koşullarla izlediğimiz görüntülerin farkında bile değiliz.
  kısaca ISF Kalibrasyon işleminden çok memnun kaldım. Sizlerin huzurunda Mehmet Bey’e bir kez daha teşekkür eder TV’nizin gizli güçlerini ortaya çıkarılmasını kesinlikle tavsiye ederim.

  İyi günler…

 5. selçuk dedi ki:

  mehmet bu konu ile ilgili iletişime gecebilir misiniz benimle.
  iletişim selcukkirann@gmail.com

 6. serhat dedi ki:

  Herkese merhaba ; geçen hafta itibariyle mehmet bey ile iletişime geçip yeni almış olduğum, Samsung 55K6500 55 6 Serisi TV’mi kalibrasyon yaptırdım. Hem gece için hemde gündüz için iki ayrı modda ayalar yapıldı. Mağaza ortamına göre inanılmaz farklılıklar var. Artık filmler benim için ayrı bir keyif hali aldı. kendisine ilgi alaka ve bilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Not: bu hizmeti dünyaca ünlü isf standartlarında uygulamaktadır, bizzat kendim sertifika ve yeterlilikleri kendisinden göstermesni rica ettim. Şiddetle tavsiyedir.